Е

Етикет кашлю

Під час кашлю у вірусів виникає можливість подорожувати разом з краплинками мокротиння на достатньо далекі відстані (до кількох метрів). Тому кашель під час інфекцій верхніх дихальних потрібно контролювати. Як же ж правильно кашляти - розглянемо далі у статті.

Ніколи ще кашель не здавався на стільки небезпечним як зараз. Справді – ризик захворіти на небезпечний вірус від того, що на тебе хтось кашляне – достатньо високий і це перетворює кашель з захисного механізму у щось схоже на зброю. Необережне поводження зі своїм кашлем, або ж нехтування правилами захисту серед людей, які кашляють, може мати не дуже благоприємні наслідки.

Під час кашлю у вірусів виникає можливість подорожувати разом з краплинками мокротиння на достатньо далекі відстані (до кількох метрів). Тому кашель під час інфекцій верхніх дихальних потрібно контролювати.

Як же ж правильно кашляти і поводитись біля того, хто кашляє, щоб і людям не нашкодити і себе захистити? Розглянемо далі у статті.

 

Якщо кашляєте саме Ви.

Якщо Ви відчуваєте, що захворіли – у першу чергу варто звернутися до свого лікаря та обрати з ним тактику діагностики та лікування. При вірусних інфекціях одними з рекомендацій будуть: залишитися вдома, значно обмежити кількість контактів з людьми, у тому числі з рідними та близькими, щоб запобігти їх зараженню, та дотримуватись тактики лікування, обраної лікарем.

Якщо ж Вам доводиться бути «на людях» і Ви відчуваєте наближення кашлю, то згадайте наступні поради, щоб не заразити оточуючих:

  • Кашляйте у хустинку чи серветку.
  • Після того, як відкашляєтесь – викиньте серветку до смітника, максимально уникайте контакту з мокротинням на серветці.
  • Якщо немає під рукою хустинки чи серветки – кашляти можна у згин ліктя, однак не рекомендується кашляти в долоню.
  • Якщо контакту з мокротинням уникнути не вдалося, або ж довелося кашляти в долоню – обов’язково вимийте руки з милом та/або продезінфікуйте руки антисептиком
  • Користуйтеся захисною медичною маскою та/або іншими засобами захисту органів дихання та слизових оболонок очей.
  • Уникайте великих скупчень людей, адже кашель може виникнути раптово та спонтанно і не завжди можна встигнути прикритися, та ще й оточуючі можуть досить негативно відреагувати на Ваш кашель – майте це на увазі.
 

Якщо кашляють поряд з Вами

Якщо Ви опинилися серед великого скупчення людей – є імовірність, що хтось з них хворіє на вірусну інфекцію та може кашлянути прямо на Вас, або ж щойно кашляв (перед Вашим приходом). У такому разі:

  • Користуйтеся захисною маскою та/або іншими засобами захисту органів дихання та слизових оболонок очей.
  • Якщо поряд вас є людина, яка кашляє, – за можливості одразу зробіть усе, щоб триматися на максимальній відстані від місця можливого розповсюдження вірусу.
  • За можливості старайтеся уникати місць великого скупчення людей.
 

Розповсюдження віруса може нагадувати рух бумеранга і всі ми знаємо як боляче буває людям, які не знають що це таке. Якщо так сталося, що Ви захворіли, то зробіть максимум для того, щоб не захворіли люди навколо, адже навіть, якщо вони Вам не знайомі, захворівши, вони збільшують рівень захворюваності в країні, можуть заразити через кілька днів вже Ваших близьких або повторно Вас самих… взагалі важко навіть уявити усі можливі варіанти, як необережний кашель може повернутися зовсім іншою проблемою.

Тому бережіть себе, будьте відповідальними, бережіть близьких та будьте здорові!

 

Джерело: https://www.news24.com/health24/Medical/Cough/About-cough/yes-there-is-a-right-way-to-cough-and-heres-how-20190521

Фотогалерея

С
Статті
про кашель
Переглянути
всі статті

Етикет кашлю

Під час кашлю у вірусів виникає можливість подорожувати разом з краплинками мокротиння на достатньо далекі відстані (до кількох метрів). Тому кашель під час інфекцій верхніх дихальних потрібно контролювати. Як же ж правильно кашляти і поводитись біля того, хто кашляє, щоб і людям не нашкодити і себе захистити? Розглянемо далі у статті. ...

Читати статтю повністю

Коли варто звернутися до лікаря

Кашель - це рефлекторна реакція, що забезпечує захист та очищення трахео-бронхіального дерева від таких подразливих агентів як мокротиння, гній, кров, слиз та сторонні частинки. Тому кашель відіграє в більшості допоміжну та захисну роль для організму. ...

Читати статтю повністю

Кашель, який розпочався недавно

Будь-яка вірусна інфекція що вражає дихальні шляхи обов’язково буде супроводжуватися кашлем. Цей симптом крім неприємного відчуття може ускладнюватись і при неефективному лікуванні перетікати в більш складні форми захворювань. ...

Читати статтю повністю

Вологий кашель - причини виникнення та лікування

Продуктивний кашель - незмінний супутник респіраторних захворювань означає боротьбу організму з утвореним бактеріальним слизом в дихальних шляхах. Якщо ми маємо потужний імунітет, то організм неодмінно всіма силами буде намагатися позбавитись від хворобливої в’язкої субстанції, що ми називаємо мокротиння. ...

Читати статтю повністю
Закрити пошук
Пошук по сайту