К

Кашель при грипі та ГРВІ

Болі в м’язах і озноб, який свідчить про підвищення температури є наступними симптомами ГРВІ та грипу. Далі приєднується кашель, нежить та біль у горлі.

Наш життєвий ритм, нажаль, не дозволяє нам відповідально ставитися до сигналів нашого організму. Ми вважаємо, що нічого страшного в кашлі та нежиті немає, що це дурниця – «перебігаємо».

Наслідки «застуди на ногах» можуть бути непередбачуваними. Як мінімум всілякі ускладнення для нас, та неприємний подарунок для колег і близьких [3].

Ми намагаємось все встигнути, нервуємося, якщо наші плани не співпадають з можливостями, завжди кудись поспішаємо, вдягаємось «не по погоді», не висипаємось. Все це виснажує імунну систему і в підсумку вона дає збій. В таких випадках досить незначного контакту з вірусом і хвороби не оминути [3].

Грип та інші ГРВІ (застуда) є гострими інфекційними захворюваннями верхніх дихальних шляхів, що призводять до запалення слизових оболонок органів дихання. Вони передаються повітряно-крапельним шляхом [2].

Існує понад 100 видів лише риновірусів, які спричинють всього 25% всіх простудних захворювань у дорослих. А загальне число різноманітності вірусних агентів є набагато більшим [2].

Симптоми грипу та ГРВІ. Рання діагностика грипу та ГРВІ може запобігти поширенню вірусу і розвитку ускладнень. Перші симптоми даних захворювань можуть бути такими:

 • Втома і слабкість

 • Підвищення температури(гіпертермія)

 • Біль у горлі

 • Нежить

 • Кашель

 • Біль в тілі та озноб

 • Втрата апетиту [4,5].

Після виснажливого, стресового робочого тижня ми можемо відчувати себе втомленими. Але є різниця між звичайною втомлюваністю та надмірною втомою. Раптова надмірна стомлюваність - одна з невід’ємних ознак грипу, може з'явитися раніше ніж інші симптоми. Втома також є симптомом загальної застуди (ГРВІ), але більш серйозним захворюванням є грип.

Надзвичайна слабкість і втома можуть заважати нашим звичайним справам. А коли до неї приєднується ще й різке підвищення температури важливо максимально обмежити активність. На кілька днів залишитись в ліжку та проконсультуватися з лікарем, щоб попередити можливий розвиток ускладнень [4,5]. Болі в м’язах і озноб, який свідчить про підвищення температури є наступними симптомами ГРВІ та грипу. Далі приєднується кашель, нежить та біль у горлі [4,5].

Однак, іноді й кашель може вказувати на початок хвороби і може бути провісником ГРВІ. Адже таким чином наш організм відповідає на подразнення слизової оболонки дихальних шляхів різного роду вірусами. Цей кашель сухий, адже відхаркування мокротиння починає відбуватися лише на пізніх стадіях захворювання. Але щоб припинити загущення слизу, треба пити рідину у великій кількості. Бажано теплі напої (чаї, морси, компоти), які до того ж трохи згладжують неприємні відчуття від подразнення горла [4, 5, 6].

Також необхідно обов’язково звернутися до лікаря, щоб не допустити різного роду ускладненнь, наприклад пневмонію. Висока температура або лихоманка є ознакою того, що організм бореться з інфекцією. Це звична реакція на вірус, яка має певні переваги і дозволяє нам з вами швидше здолати цей збудник [7].

Найпоширеніший симптом ГРВІ та грипу є кашель. При перших його ознаках, таких як відчуття дряпання у горлі, необхідно якомога швидше почати лікування. Адже далі виникає покашлювання, яке поступово «опускається» нижче «до легень» і може призвести до ускладнень (обструктивного бронхіту, пневмонії тощо) [4,5].

Ефективним лікарським засобом для швидкого реагування на такі симптоми застуди, як кашель є Пектолван Фіто Ісландський Мох. Містить екстракти і настої 5-ти лікарських рослин:

 • Кореня оману (Extractum Inulae fluidum)

 • Цетрарії ісландської або ісландський моху (Extractum Cetraria fluidum)

 • Кореня мильнянки (Tinctura Saponariae)

 • Трави гісопу (Tinctura Hyssopi)

 • Трави тим’яну (Tinctura Тhyme)

Флагманом серед яких є саме Ісландський Мох. Ісландський Мох, або Цетрарія Ісландська, давно застосовується для лікування кашлю. Було встановлено, що дана рослина має антимікробну активність. Окрім того, Ісландський Мох містить речовини, які володіють обволікаючої дією, що стане в нагоді саме при «першінні» та подразливому кашлі, у тому числі сухому та болісному [1].

Важливим компонентом Пектолвану Ісландський Мох є настоянка чебрецю. Чебрець або тім’ян - рослина чагарник, назва якої походить від грецького «thymos» - дух, мужність. Застосовується у медицині і в кулінарії. Має виражену відхаркувальну дію. Також володіє протизапальною та антимікробною дією. Широко застосовується саме при лікуванні захворювань органів дихання. Існує безліч рецептів народної медицини з чебрецем, але й у традиційній медицині цій чудовій рослині знайшли застосування. [1,8]

Ще одним компонентом Пектолвану Фіто Ісландський Мох є мильнянка лікарська. У кондитерському виробництві мильнянка надає блиску халві та кремам.[10] Завдяки сапоніну, коріння мильнянки використовують також для виробництва сурогатів мила, яке застосовують для відбілювання і миття шовку, вовни і тканин, які не можна мити звичайними лужними милами. А в медицині ця прекрасна квітка має відхаркувальні та муколітичні властивості [1].

Наступна складова Пектолвану Фіто Ісландський мох – рослина гісоп, що наділена властивістю стимулювати рух війок миготливого епітелію дихальних шляхів. Таким чином покращуючи процес відходження мокротиння. Ця лікувальна дія гісопу використовується в медицині багатьох країн світу [1]. Коріння дев’ятисилу ще одна складова препарату містить ефірні олії, що мають протизапальну, відхаркувальну та антимікробну дію [1].

Таким чином, Пектолван Фіто Ісландський Мох, завдяки сукупному ефекту натуральних діючих речовин володіє відхаркувальною, протизапальною та антимікробною дією [1].

 У комплексному лікуванні кашлю при ГРВІ та грипі – Пектолван Фіто Ісландський Мох! При кожному кашлі свій Пектолван! [1]

 

Список використаних джерел:

 1. Листок-вкладиш до лікарського засобу Пектолван Фіто Ісландаський Мох

 2. Infections of the Respiratory System, Medical Microbiology, 4th edition, Baron S, 1996

 3. Грипп у взрослых: методические рекомендации по диагностике, лечению, специфической и неспецифической профилактике под редакцией: академика, профессора А.Г. Чучалина, главного внештатного инфекциониста СЗФО профессора Т.В. Сологуб, 2014

 4. Clinical Signs and Symptoms Predicting Influenza Infection, Arnold S. Monto, MD; Stefan Gravenstein, MD; Michael Elliott, MD, Journal of American Medical Association, 2000

 5. Understanding the symptoms of the common cold and influenza, Ron Eccles, Lancet, 2005

 6. How does rhinovirus cause the common cold cough?, Samantha K Atkinson, Laura R Sadofsky and Alyn H Morice, 2016

 7. Fever and antipyresis, Heinz F. Eichenwald, Bulletin of the World Health Organization, 2003

 8. Acute lower respiratory tract infections in nonhospitalized children Floyd W. Denny, M.D., and Wallace A. Clyde, Jr., M.D., The Journal of Pediatrics, 1986

 9. Фармацевтична енциклопедія України, Чебрець

 10. How to Cook with Herbs, Spices, and Other Flavorings, Alice Arndt, 1999

Фотогалерея

С
Статті
про кашель
Переглянути
всі статті

Етикет кашлю

Під час кашлю у вірусів виникає можливість подорожувати разом з краплинками мокротиння на достатньо далекі відстані (до кількох метрів). Тому кашель під час інфекцій верхніх дихальних потрібно контролювати. Як же ж правильно кашляти і поводитись біля того, хто кашляє, щоб і людям не нашкодити і себе захистити? Розглянемо далі у статті. ...

Читати статтю повністю

Коли варто звернутися до лікаря

Кашель - це рефлекторна реакція, що забезпечує захист та очищення трахео-бронхіального дерева від таких подразливих агентів як мокротиння, гній, кров, слиз та сторонні частинки. Тому кашель відіграє в більшості допоміжну та захисну роль для організму. ...

Читати статтю повністю

Кашель, який розпочався недавно

Будь-яка вірусна інфекція що вражає дихальні шляхи обов’язково буде супроводжуватися кашлем. Цей симптом крім неприємного відчуття може ускладнюватись і при неефективному лікуванні перетікати в більш складні форми захворювань. ...

Читати статтю повністю

Вологий кашель - причини виникнення та лікування

Продуктивний кашель - незмінний супутник респіраторних захворювань означає боротьбу організму з утвореним бактеріальним слизом в дихальних шляхах. Якщо ми маємо потужний імунітет, то організм неодмінно всіма силами буде намагатися позбавитись від хворобливої в’язкої субстанції, що ми називаємо мокротиння. ...

Читати статтю повністю
Закрити пошук
Пошук по сайту