В

Вологий кашель - причини виникнення та лікування

Продуктивний кашель - незмінний супутник респіраторних захворювань означає боротьбу організму з утвореним бактеріальним слизом в дихальних шляхах.

І без медичних визначень, всі знають що таке вологий кашель. Але ж давайте розглянемо цей докучливий симптом детальніше. Розберемо причини, що його спричиняють, наслідки і методи боротьби.

Якщо у вас є діти, то ви не по чуткам знаєте, що вологий кашель може виникнути, як наслідок ГРВІ та звичайної застуди. Цей надокучливий симптом відбирає сили в малечі, порушує повноцінний сон, викликає роздратованість, плаксивість і апатію. Втім, ці неприємні ознаки стосуються і дорослих. Продуктивний кашель - незмінний супутник респіраторних захворювань означає боротьбу організму з утвореним бактеріальним слизом в дихальних шляхах.

Якщо ми маємо потужний імунітет, то організм неодмінно всіма силами буде намагатися позбавитись від хворобливої в’язкої субстанції, що ми називаємо мокротиння. Тобто вологим (мокрим) кашлем називають кашель з відходженням мокротиння, яке виробляється клітинами, що складають слизову оболонку дихальних шляхів. Слід зазначити, що цей підступний симптом може бути наслідком не тільки звичайних вірусів і застуд. Пропонуємо розібратись з причинами вологого кашлю: 

1. ГРВІ та ОРЗ. На початку захворювання, в людини як правило підвищується температура і виникає рясний прозорий нежить. Зрозуміло, що разом з витіканням слизу з носа назовні, він також потрапить і всередину, подразнюючи і вражаючи клітини дихальних органів на своєму шляху. Надалі слиз накопичується в трахеї, бронхах, та наш організм акумулює всі сили, щоб позбавитись його. Це в’язке мокротиння збільшується в об’ємі і нам, особливо дітям, стає дуже важко, а нерідко навіть неможливо справитись з ним самостійно. При неефективному лікуванні, сухий кашель до другого тижня хвороби перетвориться на вологий. І буде потребувати застосування дієвих ліків. Наприклад таких як Пектолван Ц

2. Пневмонія. На цьому складному діагнозі ми не будемо зупинятися детально, тому що це захворювання лікується виключно в під наглядом кваліфікованих спеціалістів.

3. Хронічний бронхіт. Загостюється, зазвичай, декілька разів на рік. Кашель на початку захворювання з’являється вранці після сну, виділяється невелика кількість мокротиння. Кашель посилюється у холодний період року, а також у період загострення хвороби, у період ремісії. І також потребує допомоги ефективними лікарськими засобами.

 

Визначення методу лікування вологого кашлю залежить від його природи, віку пацієнта, супутніх симптомів та звичайно обирається лікарем. Основною задачею терапії є полегшити відходження мокротиння, тим самим покращити самопочуття хворого. Якщо мокротиння дуже густе використовують муколітики, які розріджують його. Серед препаратів муколітиків слід виділити Пектолван Ц, його призначають в комплексі з вживанням великої кількості рідини. Також необхідно провітрювати приміщення де знаходиться хворий, таким чином прибирати ще одне джерело кашлю – алергени. Лікарі рекомендують рухатись, якщо дозволяє стан хворого, це також сприяє полегшенню відхаркування мокротиння. Не можна лікувати вологий кашель протикашлевими препаратами, бо вони спрямовані на пригнічення кашлевого рефлексу, а нам, навпаки, треба відкашляти накопичений слиз.

Отже при вологому кашлі ефективними будуть лікарські препарати Пектолван Плющ і Пектолван Ц. Пектолван Плющ – препарат на основі екстракту плюща звичайного. Працює як відхаркувальний засіб, який чинить спазмолітичну, протизапальну та антимікробну дії. Пектолван Ц - комбінований муколітичний і відхаркувальний засіб, що містить збалансовану комбінацію двох медичних інгредієнтів – амброксолу і карбоцистеїну. Амброксол є активним метаболітом бромгексину, але більш ефективним. Збільшує секрецію залоз дихальних шляхів, сприяє розрідженню в’язкого бронхіального секрету та полегшує його відходження за рахунок збільшення мукоциліарного кліренсу, змінює співвідношення серозного та слизового компонентів мокротиння. Стимулює клітини Клара та активізує гідролізуючі ферменти, що також призводить до зниження в'язкості мокротиння. Амброксол має секретомоторні властивості – стимулює роботу миготливого епітелію бронхів, відновлює дренажну функцію дрібних бронхів та бронхіол. Препарат стимулює утворення ендогенного сурфактанта, не спричиняє надмірного утворення секрету, зменшує спастичну гіперреактивність бронхів. Кашель та об’єм мокротиння значно зменшується. Амброксолу гідрохлорид продемонстрував протизапальний вплив in vitro. Дослідження in vitro виявили, що амброксолу гідрохлорид значно зменшує вивільнення цитокіну з крові та тканинне зв’язування мононуклеарних і поліморфнонуклеарних клітин.

Карбоцистеїн проявляє муколітичну та відхаркувальну дію, шляхом розриву дисульфідних містків глікопротеїнів, спричиняє розрідження надмірно в’язкого секрету бронхів, що сприяє виведенню мокротиння. Мукорегуляторний ефект карбоцистеїну пов’язаний з активацією сіалової трансферази – ферменту келихоподібних клітин слизової оболонки бронхів. Нормалізує кількісне співвідношення кислих та нейтральних сіаломуцинів, що сприяє зменшенню в'язкості бронхіального секрету. Полегшує відходження мокротиння за рахунок підвищення мукоциліарного кліренсу, має антиоксидантні та пневмопротекторні властивості, що зумовлено здатністю сульфгідрильних груп зв’язувати вільні радикали. Також сприяє регенерації слизової оболонки, нормалізує її структуру та зменшує гіперплазію келихоподібних клітин і, як наслідок, зменшує продукцію слизу. Активує діяльність війчастого епітелію, відновлює секрецію IgA (специфічний захист) та кількість сульфгідрильних груп компонентів слизу (неспецифічний захист). Виявляє протизапальний ефект за рахунок кінінінгібуючої активності сіаломуцинів, що призводить до зменшення набряку і бронхообструкції.

Пектолван Ц виготовляється у вигляді сиропу з солодким смаком та ароматом полуниці. Разом з флаконом у комплект входить спеціальна мірна ложечка для точного дозування. Тому Пектолван Ц окрім високої ефективності ще й дуже зручний препарат для лікування дітей. «При кожному кашлі – свій Пектолван! При вологому – Пектолван Ц!»

 

Джерела:

1. http://www.komarovskiy.net

2. https://farmak.ua

3. Інструкція до застосування лікарського засобу Пектолван Ц

Фотогалерея

С
Статті
про кашель
Переглянути
всі статті

Етикет кашлю

Під час кашлю у вірусів виникає можливість подорожувати разом з краплинками мокротиння на достатньо далекі відстані (до кількох метрів). Тому кашель під час інфекцій верхніх дихальних потрібно контролювати. Як же ж правильно кашляти і поводитись біля того, хто кашляє, щоб і людям не нашкодити і себе захистити? Розглянемо далі у статті. ...

Читати статтю повністю

Коли варто звернутися до лікаря

Кашель - це рефлекторна реакція, що забезпечує захист та очищення трахео-бронхіального дерева від таких подразливих агентів як мокротиння, гній, кров, слиз та сторонні частинки. Тому кашель відіграє в більшості допоміжну та захисну роль для організму. ...

Читати статтю повністю

Кашель, який розпочався недавно

Будь-яка вірусна інфекція що вражає дихальні шляхи обов’язково буде супроводжуватися кашлем. Цей симптом крім неприємного відчуття може ускладнюватись і при неефективному лікуванні перетікати в більш складні форми захворювань. ...

Читати статтю повністю

Вологий кашель - причини виникнення та лікування

Продуктивний кашель - незмінний супутник респіраторних захворювань означає боротьбу організму з утвореним бактеріальним слизом в дихальних шляхах. Якщо ми маємо потужний імунітет, то організм неодмінно всіма силами буде намагатися позбавитись від хворобливої в’язкої субстанції, що ми називаємо мокротиння. ...

Читати статтю повністю
Закрити пошук
Пошук по сайту